Contents
• Rachunek zysków i strat jest prezentowany jako zestawienie oczekiwanych wydatków i przychodów za dany okres.
- Należy opracować wyczerpującą listę STAŁYCH WYDATKÓW firmy, które są niezależne od wielkości działalności (czynsz, stała część dostaw, opłaty na ubezpieczenie społeczne, wynagrodzenia itp.)
- Następnie określa się ZMIENNE WYDATKI, ściśle związane z działalnością (np. materiały do produkcji towarów, których koszty są zależne od wielkości produkcji, w firmach usługowych koszt godziny pracy pracownika).
- Przygotowanie spodziewanych przychodów
- Wskazane jest, aby młode firmy były jak najmniej obciążone kosztami stałymi a struktura kosztów zmiennych była zależna od wielkości i obrotów firmy.
- Nie należy zapominać o żadnej pozycji kosztów operacyjnych możliwych do przewidzenia
- Należy uwzględnić rezerwy na amortyzację środków trwałych.
- Należy wyliczyć koszty i opłaty związane z finansowaniem zewnętrznym.
Title:
RACHUNEK ZYSKÓW I STRAT
Keywords
Finanse, rentowność firmy, wypłacalność firmy , płynność finansowa
Author:
AE
Languages:
English
• Poznanie poszczególnych elementów planu wykonania
• Å›wiadomość znaczenia uczestnictwa i dyscypliny podczas opracowywania planu realizacji
• ocena możliwoÅ›ci inwestycyjnych i rozumienie najważniejszych aspektów produkcji i marketingu
• poznanie niezbÄ™dnych narzÄ™dzi do podejmowania decyzji, zawierania umów i pomyÅ›lnej realizacji projektów na podstawie rzeczywistych i istotnych informacji
Description:
- Kontekstualizacja decyzji finansowych firmy.
- Cele podejmowanych decyzji finansowych.
- Zależność między decyzjami inwestycyjnymi a decyzjami finansowymi.
- GÅ‚ówne decyzje finansowe.
• Rachunek zysków i strat jest prezentowany jako zestawienie oczekiwanych wydatków i przychodów za dany okres. - Należy opracować wyczerpującą listę STAŁYCH WYDATKÓW firmy, które są niezależne od wielkości działalności (czynsz, stała część dostaw, opłaty na ubezpieczenie społeczne, wynagrodzenia itp.) - Następnie określa się ZMIENNE WYDATKI, ściśle związane z działalnością (np. materiały do produkcji towarów, których koszty są zależne od wielkości produkcji, w firmach usługowych koszt godziny pracy pracownika). - Przygotowanie spodziewanych przychodów - Wskazane jest, aby młode firmy były jak najmniej obciążone kosztami stałymi a struktura kosztów zmiennych była zależna od wielkości i obrotów firmy. - Nie należy zapominać o żadnej pozycji kosztów operacyjnych możliwych do przewidzenia - Należy uwzględnić rezerwy na amortyzację środków trwałych. - Należy wyliczyć koszty i opłaty związane z finansowaniem zewnętrznym.