Contents
• Reklama to kontrolowany proces komunikacji, który wykorzystuje środki masowego przekazu do promocji produktów, usług, pomysłów lub instytucji.
• Jest to odpłatne przekazywanie informacji przeprowadzane za pośrednictwem środków masowego przekazu (płatne reklamy), których przekaz jest kontrolowany przez reklamodawcę. Reklamodawca ukierunkowuje przekaz w określonym celu, najczęściej z intencją stymulowania popytu na usługi i produkty lub zmianę opinii lub zachowań konsumenta.
• Reklama to narzędzie komunikacji, które poprawia widoczność produktów i usług odróżniając je od konkurencji.
• Najważniejszymi elementami reklamy są nadawca (reklamodawca lub agencja reklamowa), wiadomość (treść reklamy), odbiorca (klienci, kupujący) i kanał (środki za pomocą których komunikat reklamowy jest przekazywany)
• Reklama stale ewoluuje i niezbędne jest kreowanie nowych wiadomości, aby dotrzeć do odbiorcy i przekonać go do zakupu. W reklamie ważne jest, by dobrze określić cele i korzyści wynikające z podejmowania akcji reklamowej, ponieważ kampanie reklamowe ukierunkowane są na przekazanie unikatowej oferty sprzedażowej.
• Innym istotnym aspektem jest wybór mediów do kampanii reklamowej. Możemy rozróżnić medium od wsparcia. Media reklamowe to kanały komunikacji masowej. Głównymi mediami są gazety, czasopisma, radio, telewizja, reklama zewnętrzna (tzw. reklama “above the line”); podczas gdy działania reklamowe skierowane do konkretnego klienta, jak marketing bezpośredni, promocje sklepowe, Internet itp. Nazywane są reklamą „below the line”).
• Kiedy mówimy o wsparciu, mamy na myśli różne opcje, które reklamodawca może wykorzystać w każdym z istniejących mediów. Można powiedzieć, że medium to telewizja, a wsparcie to spot; Podczas gdy radio byłoby medium, klin reklamowy byłby wsparciem.
Title:
Reklama
Keywords
reklama, wsparcie, media, konkurencja
Author:
UMA
Languages:
English
1. Uczestnik okreÅ›la strategiÄ™ reklamowe w obrÄ™bie ogólnej strategii biznesowej
2. Uczestnik wskazuje kluczowe korzyÅ›ci produktu, które różnicujÄ… go od oferty konkurencji i które mogÄ… zostać wykorzystane w kampanii reklamowej.
3. Uczestnik zna elementy procesu komunikacji wykorzystywane w reklamie
4. Uczestnik rozróżnia różne typy Å›rodków reklamowych
Description:
GÅ‚ównÄ… funkcjÄ… reklamy jest zapewnienie widocznoÅ›ci produktu, poprzez odpowiadanie na potrzeby naszych potencjalnych klientów. DziÄ™ki reklamie produkty sÄ… widoczne na rynku dla potencjalnych klientów firmy.
Reklama podkreÅ›la zalety produktu w stosunku do produktów konkurencyjnych. Firma może wybrać różne media i Å›rodki przekazu, aby dotrzeć z reklamÄ… do odpowiednich grup odbiorców.
• Reklama to kontrolowany proces komunikacji, który wykorzystuje środki masowego przekazu do promocji produktów, usług, pomysłów lub instytucji. • Jest to odpłatne przekazywanie informacji przeprowadzane za pośrednictwem środków masowego przekazu (płatne reklamy), których przekaz jest kontrolowany przez reklamodawcę. Reklamodawca ukierunkowuje przekaz w określonym celu, najczęściej z intencją stymulowania popytu na usługi i produkty lub zmianę opinii lub zachowań konsumenta. • Reklama to narzędzie komunikacji, które poprawia widoczność produktów i usług odróżniając je od konkurencji. • Najważniejszymi elementami reklamy są nadawca (reklamodawca lub agencja reklamowa), wiadomość (treść reklamy), odbiorca (klienci, kupujący) i kanał (środki za pomocą których komunikat reklamowy jest przekazywany) • Reklama stale ewoluuje i niezbędne jest kreowanie nowych wiadomości, aby dotrzeć do odbiorcy i przekonać go do zakupu. W reklamie ważne jest, by dobrze określić cele i korzyści wynikające z podejmowania akcji reklamowej, ponieważ kampanie reklamowe ukierunkowane są na przekazanie unikatowej oferty sprzedażowej. • Innym istotnym aspektem jest wybór mediów do kampanii reklamowej. Możemy rozróżnić medium od wsparcia. Media reklamowe to kanały komunikacji masowej. Głównymi mediami są gazety, czasopisma, radio, telewizja, reklama zewnętrzna (tzw. reklama “above the line”); podczas gdy działania reklamowe skierowane do konkretnego klienta, jak marketing bezpośredni, promocje sklepowe, Internet itp. Nazywane są reklamą „below the line”). • Kiedy mówimy o wsparciu, mamy na myśli różne opcje, które reklamodawca może wykorzystać w każdym z istniejących mediów. Można powiedzieć, że medium to telewizja, a wsparcie to spot; Podczas gdy radio byłoby medium, klin reklamowy byłby wsparciem.