Contents
• Reklama je riadený komunikačný proces, ktorý využíva masmédiá na propagáciu výrobkov, služieb, nápadov alebo inštitúcií. Ide o prenos informácií, ktorý sa uskutočňuje prostredníctvom masmédií, konkrétne cez platené reklamy, ktorých správa je kontrolovaná inzerentom, s konkrétnym účelom, ktorý sa môže prejaviť okamžite alebo neskôr a pokúša sa stimulovať dopyt po produkte alebo zmeniť názor/správanie spotrebiteľa.
• Reklama je komunikačný nástroj, ktorý oceňuje a zviditeľňuje výrobky a služby, a odlišuje ich od konkurencie.
• Najdôležitejšími prvkami reklamy sú odosielateľ (inzerent alebo reklamná agentúra), správa (reklama), príjemca (zákazníci, kupujúci) a kanál (prostriedky komunikácie prostredníctvom ktorých je vysielaná reklamná správa).
• Reklama sa neustále vyvíja a preto musíte vymyslieť správy, ktoré sa dostanú k príjemcovi a presvedčia ho, aby uskutočnil nákup. Pri reklame je dôležité dobre si vybrať, aký prínos má mať, pretože v kampaniach sa snažíte sprostredkovať jedinečný návrh predaja (unique selling proposal - USP).
• Ďalším primárnym faktorom je výber médií pre reklamnú kampaň. Môžeme rozlišovať medzi médiami a podporou. Kanály používané na masovú komunikáciu sú reklamné médiá. Medzi hlavné patria noviny, časopisy, rozhlas, televízia, vonkajšia reklama; zatiaľ čo priamy marketing, reklama namiesto predaja, internet atď. sú ďalšími spôsobmi reklamy.
• Keď hovoríme o podpore, máme na mysli rôzne možnosti, ktoré má inzerent k dispozícii v každom existujúcom médiu. To znamená, že môžeme povedať, že médiom je televízia a podpora je reklamný spot; Zatiaľ čo rádio by bolo médiom, reklamný vstup by bola podpora.
Title:
Reklama
Keywords
Reklama, podpora, médiá, konkurencia
Author:
UMA
Languages:
English
1. Uri聽 typ reklamy v rámci všeobecnej stratégie spolonosti.
2. Zamera聽 sa na to, o je hlavným prínosom vášho produktu, ktorý vás odlišuje od konkurencie a ktorý pou鱉ijete v reklamnej kampani.
3. Pozna聽 prvky komunikácie vz聽ahujúce sa na reklamu.
4. Rozlišova聽 rôzne typy reklamných médií.
Description:
Hlavnou funkciou reklamy je zvidite躂ovanie produktu a vytvorenie potreby pre našich potenciálnych zákazníkov. Prostredníctvom reklamy sú výrobky vidite躂né na trhu pre svojich potenciálnych zákazníkov.
Reklama vyzdvihuje výhodu produktu v porovnaní s ostatnými podobnými produktami. To odlišuje náš produkt od konkurencie. V rámci nášho plánu šírenia a zvyšovania povedomia mô鱉eme zvoli聽 rôzne médiá.
• Reklama je riadený komunikačný proces, ktorý využíva masmédiá na propagáciu výrobkov, služieb, nápadov alebo inštitúcií. Ide o prenos informácií, ktorý sa uskutočňuje prostredníctvom masmédií, konkrétne cez platené reklamy, ktorých správa je kontrolovaná inzerentom, s konkrétnym účelom, ktorý sa môže prejaviť okamžite alebo neskôr a pokúša sa stimulovať dopyt po produkte alebo zmeniť názor/správanie spotrebiteľa. • Reklama je komunikačný nástroj, ktorý oceňuje a zviditeľňuje výrobky a služby, a odlišuje ich od konkurencie. • Najdôležitejšími prvkami reklamy sú odosielateľ (inzerent alebo reklamná agentúra), správa (reklama), príjemca (zákazníci, kupujúci) a kanál (prostriedky komunikácie prostredníctvom ktorých je vysielaná reklamná správa). • Reklama sa neustále vyvíja a preto musíte vymyslieť správy, ktoré sa dostanú k príjemcovi a presvedčia ho, aby uskutočnil nákup. Pri reklame je dôležité dobre si vybrať, aký prínos má mať, pretože v kampaniach sa snažíte sprostredkovať jedinečný návrh predaja (unique selling proposal - USP). • Ďalším primárnym faktorom je výber médií pre reklamnú kampaň. Môžeme rozlišovať medzi médiami a podporou. Kanály používané na masovú komunikáciu sú reklamné médiá. Medzi hlavné patria noviny, časopisy, rozhlas, televízia, vonkajšia reklama; zatiaľ čo priamy marketing, reklama namiesto predaja, internet atď. sú ďalšími spôsobmi reklamy. • Keď hovoríme o podpore, máme na mysli rôzne možnosti, ktoré má inzerent k dispozícii v každom existujúcom médiu. To znamená, že môžeme povedať, že médiom je televízia a podpora je reklamný spot; Zatiaľ čo rádio by bolo médiom, reklamný vstup by bola podpora.